Terapie a masáže

Abhjanga (abhyanga)

celotělová terapie teplým olejem

Často o ní říkávám – kdo ji vyzkoušel, už nechce jinak 😊. Pokud potřebujete hluboce zrelaxovat, odstranit únavu a zatuhlost svalů, jste doma.

Abhjanga vám prospěje, pokud jste v rekonvalescenci po nemoci, jste unavení, oslabení, pod velkou zátěží nebo jste žena po porodu.

Přečtěte si více o abhjanze v mém článku pro časopis Nová Regena: Ájurvédskou péčí k sebelásce (květen 2021, strana 19)

Širodhara (shirodhara)

hluboce antistresová terapie

Širodhara je láska. Tato terapie jemného nalévání proudu teplého oleje na třetí oko přináší hluboký stav relaxace v těle i mysli.

Stabilizuje náš nervový systém, pomáhá produkovat endorfiny. Zvyšuje koncentraci a jasnost mysli. Zlepšuje paměť, pomáhá k dobrému spánku. Vyživuje vlasy a pokožku hlavy jako podpora proti vypadávání vlasů a předčasnému šedivění.

Marma čikitsa (chikitsa)

terapie harmonizující pránu v těle

Tato starodávná indická praxe harmonizuje tok životodárné energie (prány) v našem těle. Podobně jako čínská akupunktura využívá konkrétní body v těle, které fungují jako energetické uzly. Těchto 107 marmových bodů jsou branami k našemu tělu, mysli a vědomí.

Harmonizace pomáhá k čištění toxinů na všech úrovních. Vyvažuje dóši v těle, stabilizuje nervový systém a podporuje dobrý spánek. Pomáhá od chronických bolestí.