Konzultace

Řešíte své zdraví a potřebovali byste nový impuls?

Podíváme se na vaše potíže z pohledu vašeho těla“.

Často se točíme v kruhu různých doporučení, která nám nefungují. Říkáme si, jak je to možné? Fungují lidem okolo nás, ale u nás se nic nemění.

Ájurvéda je geniální ve svém přístupu – vše řešíme zcela na míru a jdeme k jádru pudla. Ideálně.

Najdeme společně doporučení, která budou „vaše“.

A přizpůsobíme je tak, aby vám dávaly smysl.
Podle vaší osobnosti a konstituce, současného stavu, typu potíží, životního stylu, ročního období, možností…

Abyste se díky nim vraceli sami k sobě.
Ne nadarmo se zdraví v ájurvédě říká swastha“.
Což znamená – stát v sobě, ve své síle.

A co zvyšuje šance, že vám zafungují?
Podle mě je to jednoduchost, umění se nezahltit a nevzdávat to.
Vše postupně, krok za krokem.

S čím vám mohu pomoci?

Váš konstituční typ a návyky

Abyste si více porozuměli a věděli, jak žít zdravěji.

Chcete objevit svou přirozenost – vlastní vrozenou konstituci. Chcete si víc porozumět a podpořit nejlepší verzi sama sebe. Potřebujete se opečovat, přizpůsobit si výživu, denní návyky, chcete žít v souladu se svými biorytmy.

Optimální váha

Abyste našli vaše optimum a byli spokojení a zdraví.

Točíte se v kruhu výčitek nad svou váhou. Trpíte nadváhou nebo chcete přibrat. Máte stravovací zlozvyky a jste unavení z nefungujících diet. Chcete si pomoci od emočního jezení a nehledáte jednorázové řešení.

Zažívání a imunita

Abyste podpořili své trávení a mikrobiom – základní kameny zdraví.

Trápí vás trávicí potíže, trpíte zácpou, nadýmáním, poruchami trávení nebo potravinovými alergiemi a intolerancemi. Chcete si pomoct a potíže konečně vyřešit.

Únava a vyhoření

Abyste věděli, jak dočerpat energii a měli sílu do života.

Ráno se probouzíte bez energie, trpíte nespavostí, potřebujete dočerpat a vymanit se ze začarovaného kruhu únavy

Výživa a očista těla

Abyste se odzravili pomocí stravy podle vaší konstituce a osobnosti.

Co, jak a kdy jíst, jak si zdravě uvařit – jaké potraviny a koření kombinovat, abyste si ulehčili od potíží a byli ve své síle. Hledáte očistný program na míru.

Kožní potíže

Aby vaše pleť a kůže zářila a vy s ní.

Chcete vyzkoušet ájurvédskou cestu, jak ozdravit svůj největší hmatový orgán a čtečku emocí – svou kůži.

Je to něco, co vás zajímá?
Domluvme se na konzultaci

Napište mi přes formulář v kontaktech nebo e-mailem na hanka@cestouajurvedy.cz a domluvíme se na podrobnostech a termínu. S konzultací budu počítat po jejím zaplacení.

Před konzultací vám pošlu k vyplnění dotazník a požádám o fotku vašeho jazyka a nehtů. Pomůžou mi dopředu navnímat vaše téma, promyslet alternativy řešení a dobře využít náš společný čas.

Osobně pak spolu probereme vaše aktuální potíže více do detailu. Vysvětlím vám, jak potížím rozumím z pohledu vašeho těla. Kde vnímám příčinu potíží a jak s vámi souvisí.

Projdeme společně váš běžný den a navrhneme v něm „záchytné body“, jak o sebe budete pečovat. Budou zahrnovat stravu (co, kdy a jak jíst), koření a byliny na vaše potíže a zdravé návyky na míru, které podpoří vaši energii a potenciál. A další terapie, které vám mohou prospět.

Kde se potkáme

V centru Plzně (Náměstí T.G. Masaryka 1110/2, terapeutická místnost v Regionálním centru SOFIA), online nebo případně na Valašsku dle domluvy. Možnosti tu jsou :).

Cena konzultací

Úvodní konzultace

  • 90 – 120 min osobního setkání
  • detailní prostudování vašeho vyplněného dotazníku a příprava na konzultaci
  • ájurvédský náhled vašich potíží a konkrétní doporučení na míru dle ročního období (strava, koření a byliny, denní návyky, práce s myslí)
  • písemné shrnutí základních doporučení e-mailem, popřípadě písemná úprava doporučení podle vašich potřeb
  • v ceně je zahrnutý samotný čas konzultace, příprava na ni a písemné shrnutí po konzultaci
  • cena: 1 700 Kč

Následné konzultace

  • 60 min či více dle potřeby
  • úprava doporučení dle vaší situace a ročního období
  • dlouhodobější podpora krok za krokem přináší viditelnější a hlavně udržitelnější výsledky
  • cena: 1000 Kč/ h

 

Konzultaci můžete v naléhavém případě zrušit do 24 hodin, kdy si domluvíme nový termín. Při zrušení méně než 24 hodin vás poprosím o úhradu v plné výši s respektem k mému času a vytížení.

Uvedené ceny jsou konečné. Nejsem plátce DPH.

Možná vás napadá…

Kolik konzultací je potřeba?

Záleží na vás a typu potíží. Někomu stačí 2-3 konzultace jedenkrát za kvartál, jiný dává přednost intenzivnější podpoře na měsíční bázi. A další chodí dlouhodobě každý čtvrt rok, kdy se doporučení uzpůsobují ročnímu období. Vždy záleží na tom, co řešíte a jak se vám daří.

Jak rychle uvidím výsledky?

Vždy záleží na vás, vašich potížích a přístupu. Tedy neoriginální odpověď :). Určité potíže se dají vyladit poměrně snadno a změny můžou být rychlé. Můžete je pozorovat na svém jazyku, váze či celkovém pocitu energie.

Ájurvéda však není samospásná, existují i potíže, kdy jen můžeme mírnit jejich příznaky. Jak se říká, je to v rukou přírody.

Kolik času mě mi doporučení zaberou?

Už víte, opět podle typu vašich potíží. Může to být hodina denně včetně času na přípravu jídla či více. Pomáhá, když tenhle čas nebereme jako nutné zlo, ale jako šanci udělat něco pro sebe … Kdo jiný to za nás udělá? 🙂

Musím být vegetarián, abych žil ájurvédsky?

Ne. Doporučení vám sestavuji na míru podle ájurvédské typologie (vikrti a prakrti). A je na vás, zda-li maso jíte nebo jste například vegan. Každopádně vás upozorním na to, pokud je něco z mého pohledu problematické. Ať je to nadmíra nebo nedostatek.

A pak hledáme alternativy – pokud to jde. Důležitá je síla vašeho trávení, která vám dává základ dobré nálady a umožní živiny strávit a vstřebat.

Musím následovat nějaké náboženství, abych mohl žít podle ájurvédy?

Určitě ne. Ájurvéda je univerzální. Může ji praktikovat člověk bez víry, křesťan, stejně jako hinduista. Ať jste na jihu Indie nebo na moravské vesnici. Ájurvéda nepropaguje žádné jedno konkrétní náboženství jako jedinou cestu ke zdraví.

Prodáváte nějaké ájurvédské preparáty?

V současné době neprodávám žádnou konkrétní značku. Podle domluvy pro vás mohu na míru namíchat bylinné a kořeněné směsi nebo připravit medikované oleje a ghí. Nebo se domluvíme, že si prostředky pořídíte sami.

Můžu brát léky nebo potravinové doplňky a zároveň se řídit ájurvédou?

Ano, oba přístupy se mohou doplňovat. Nebudu zasahovat do vaší léčby a předepsaných léků. Ájurvéda umí podpořit tělo, aby lépe snášelo vedlejší účinky léků.
U potravinových doplňků záleží na důvodu, proč je užíváte a také na typu a množství. Obecně v ájurvédě doporučujeme získávat vitamíny a minerály přímo z jídla nebo bylin. A hlavně podpořit vaše trávení jako pilíř imunity.